مشاور مالی

5/5 - (30 امتیاز)

مشاوره مالی چیست؟ مشاور مالی کیست؟

آریا حساب,شرکت حسابداری,خدمات حسابداری,مشاور مالی و مالیاتی،حسابرسی

اگر به مسیر موفیقت افراد بزرگ در حیطه مالی نگاه کنید خیلی سریع میتوانید دریابید که علت موفقیت آنها نه سرمایه زیاد بلکه نوع سرمایه گذاری است که انجام داده اند و انتخاب درست در این زمینه جز با مشورت کردن با مشاوران مالی متخصص و خبره به دست نمی آید.

مشاوره مالی چیست؟ مشاور مالی کیست؟

مشاورران مالی اینگونه عمل میکنند که ابتدا شما نیاز ها و اهدافتان را با آنها در میان می گذارید سپس مشاوران مالی متناسب با نیاز شما و کسب و کار شما راهکار هایی ارائه می دهند که عمل کردن به آنها به عهده خود شما میباشد. یک مشاور مالی مانند فردی دلسوز که دغدغه کسب و کار شما را دارد میتواند در کنار شما باشد و با راهنمایی های مفید بر پایه دانش و تجربه و شناخت بازار های مالی و تجارت شما از آسیب رسیدن مالی به شما جلوگیری کند.

بعضی مواقع افراد و صاحبان کسب و کار ها و مدیران شرکت ها و سازمان ها با بی توجهی به اهمیت وجود یک مشاور مالی خبره در کنار خود مقادیر زیادی از سرمایه و منابع خود را از دست میدهند و مقدار زیادی پول از بین می رود.

مشاور مالیاتی
مشاور مالیاتی

اگر شما صاحب کسب و کار هستید یا مدیر عامل شرکت یا سازمان هستید و یا حسابدار فرقی نمیکند حتما در طول سابقه شغلی خود به یک مشاور مالی با تجربه و آگاه در کنار خود نیاز دارید مشاوری که پستی ها و بلندی های فراوان راه پر پیچ و خم مالی را دیده باشد و برای هر کدام یک راهکار بتواند ارائه کند.

درچه زمانی شما به مشاوره مالی نیاز دارید؟

هنگامی که شما به مشاور مالی نیاز دارید از دو حالت خارج نیست یا ش

آریا حساب,شرکت حسابداری,خدمات حسابداری,مشاور مالی و مالیاتی،حسابرسیما برای شخص خودتان به مشاور مالی نیاز دارید یا برای شرکت یا کسب و کار و یا سازمان خود به مشاور مالی نیاز دارید به طور مثال اگر برای خودتان نیاز داشته باشید احتمالا تصمیم به خرید خانه ای ویلایی یا یک ملک با موقعیت رشد مناسب یا قصد تحصیل در دانشگاه یا برای آینده خود دارید، یا به طور کلی نیاز به مشاوره مالی در جهت برنامه ریزی های مالی خود در آینده دارید نیازمند یک مشاور مالی شخصی برای خود هستید تا بتوانید در زمینه های مورد نظر گامی استوار بردارید.

از وظایف مشاوره مالی که توسط شما انتخاب شده است در کنار شما به بررسی موضوعات مختلف مورد نیاز شما می پردازد، از جمله اینکه چه میزان پول باید پس‌انداز کنید، برای شروع به مقدار سرمایه گذاری نیاز دارید یا از چه راه هایی سرمایه گذار جذب کنید چه نوع حساب بانکی برای خود باز کنید، چه نوع بیمه‌ای داشته باشید قوانین مربوط به بیمه را چگونه در نظر بگیرید و همچنین برنامه های پرداخت مالیات را نیز بررسی می‌کنید که بخشی مهم برای جلوگیری از هدر رفتن بخش زیادی از پول شما به عنوان جریمه مالیاتی یا دیرکرد میباشد همچنین شاید بیشتر از آنچه استحقاق شماست مالیات بپردازید.

در همین ابتدای کار ممکن است مشاوره‌ مالی صرفا در زمینه پس‌انداز و سرمایه‌گذاری باشد و گام های بعدی نیازمند بررسی و تحلیل بیشتر میباشد. اما زمانی که شروع به پیشرفت کنید و در شرایطی مطلوب قرار بگیرید، مشاور مالی شما می تواند شما را در زمینه های مالی و سرمایه گذاری و مالیاتی و یاری دهد.

مشاوره مالی
مشاوره مالی

مشاور مالی دارائی ها

اطلاعات اولیه که مشاور مالی به آن نیاز دارد چیست؟
مشاور مالی دارایی‌ها، بدهی‌ها و درآمد شما یا شرکت و سازمان شما را مورد بررسی قرار می دهد تا با تحلیل اولیه داده ها به نتایج روشنی در مورد هزینه ‌هایتان برسد و گام اول را بتوانید محکم بردارید. همچنین در پرسش‌نامه مالی اولیه، منابع درآمد های شما در آینده و درآمد هایی که بعدا به دست می آورید مورد بررسی قرار می گیرد. یک مشاور مالی فهرستی از تمام سرمایه‌گذاری‌ها، مستمری‌ها، هدایا و منابع درآمد فعلی و مورد انتظار شما را در قالب یک پرسشنامه از شما دریافت میکند تا بتواند برای آینده شما به درستی برنامه ریزی کند.

مؤلفه‌ی مرتبط با سرمایه‌گذاری پرسش‌نامه اولیه بیشتر بر روی موضوعاتی از قبیل: میزان ریسک‌پذیری، تحمل ریسک و ظرفیت ریسک شخص شما یا سازمان و شرکتتان تمرکز دارد. این اطلاع به مشاور کمک می‌کند تا زمان مناسبی را برای تخصیص به دارایی‌ها تعیین کند. این پرسش ‌نامه ‌ها به مشاورمالی این امکان را می‌دهید تا ترجیحات شما در سرمایه‌گذاری را بیشتر بشناسد و آگاه شود.

مشاور مالی باید در مورد مسائل دیگری مثل بیمه، وضعیت مالیاتی و همچنین به طور مثال درمورد طرح‌های املاک که درحال‌حاضر برای خودتان درنظر دارید، اطلاعات داشته باشد. و باید با سایر اعضای تیم حسابداران و وکلای شما نیز در ارتباط باشد. این ارتباط لازمه یک مشاوره ی مالی خوب برای شماست اگر این ارتباط به درستی صورت نگیرد مشاوره ی شما ارزش خود را از دست می دهد.

زیرا قدم اولی که هر مشاور مالی برمیدارد شناخت دقیق سازمان شما و همچنین به روز نگاه داشتن خود به صورت تماس و ارتباط مداوم با سایر بخش ها میباشد. مشاور مالی، تمامی این اطلاعات اولیه را مورد بررسی قرار می دهد و در قالب یک طرح جامع که مختص نوع فعالیت شما و نوع سرمایه گذاری شرکت یا سازمان شما میباشد ارائه می‌کند.

هر کدام از شما سرمایه گذاران گرامی که تمایل دارند خودشان کسب و کار مناسب به خود را راه اندازی نمایند با هر میزان سرمایه و دارائی یا همچنین اگر برای کسب کار خود آینده درآمدی و شغلی یا اهداف مالی پیش روی سازمانتان به مشاوره نیاز دارید می توانید با تماس با مشاورین خبره شرکت حسابداری مالی کده یک برنامه دقیق و جامع مالی از بازار هدف مورد نظرتان به دست آورید.

انواع مشاوره مالی

مشاوران مالی به شرایط شخصی و برنامه های مالی شما نگاه می کنند و محصولی را برای کمک به شما در تأمین نیازهای شما پیشنهاد می کنند.

مشاوران مالی دو نوع هستند:

مشاوران مستقل مالی :
مشاوران مستقل مالی در مورد طیف وسیعی از محصولات مالی از همه شرکت های مختلف موجود، مشاوره ای بی طرفانه می دهند

مشاوران مالی محدود به تخصصی خاص:
مشاوران محدود به تخصصی خاص در مورد طیف محدودی از محصولات مشاوره می دهند. آنها ممکن است در یک زمینه تخصص داشته باشند ، به عنوان مثال حقوق بازنشستگی، یا ممکن است فقط در مورد محصولات ارائه شده توسط تعداد محدودی از شرکت ها مشاوره ارائه دهند.

معمولاً بهتر است مشاوره مالی مستقل دریافت کنید تا بتوانید بیشترین دامنه مشاوره و محصولات موجود را بررسی کنید. اما دوباره انتخاب یک مشاور مالی مناسب کسب و کار شما به خودتان مربوط میشود.

وکیل مالیاتی

وکیل مالیاتی

مشاور مالی مناسب

آیا به مشاور مالی نیاز دارید؟
در ابتدای امر آنچه که مهم است این است که آیا شما به عنوان صاحب کسب و کار یا مدیر عامل یک شرکت یا سازمان یا حتی به عنوان یک سرمایه گذار به بیش از یک کارگزار یا مشاور مالی و سرمایه گذاری احتیاج دارید یا خیر؟ اگر با وجود مشاور مالی فعلی خود و یا مدیر پول (کسی که پول شما را مدیریت می‌کند) یا مدیر مالی مجموعه شما بازده مورد انتظار خود را بدست نمی‌آورید و در رسیدن به اهداف خود بازمانده اید، احتمالاً باید بدنبال فرد دیگری باشید تا از راهنمایی او بهره‌مند شوید.

مهمترین عامل، نوع سرمایه‌گذاری‌هایی است که مدیر فعلی شما انجام می‌دهد یا مشاور مالی شما به مبادرت بر آن اصرار ورزیده است. به عنوان مثال، در زمانی که بازار رونق فراوان دارد، بهتر است که سرمایه‌ خود را به دست کسی بسپارید که پول شما را در بازار به صورت فعالانه‌تر و جسورانه تر با رعایت میزان ریسک پذیری شما سرمایه‌گذاری کند. مطالعات علمی نشان داده است که مدیران پولی که فعال هستند، افت شاخص‌های بازار را برای مدت‌زمان طولانی به تاخیر می اندازند.

اگر تصمیم دارید که همه یا بخشی از وجوه خود را به مؤسسه یا مدیر دیگری بسپارید، در ابتدا مطمئن شوید که دلایل محکمی برای این کار دارید زیرا این کار میتواند شما را از تیم فعلی خود که احتملا از نوع کارشان ناراضی هستید به تیمی با که تجربه کمتر و توانایی کتر دارد مواجه کند. اگر احساس می‌کنید داشتن مشاور سرمایه‌گذاری دوم، واقع بینانه‌تر است و یا این که در صورت همکاری با وی می‌توانید نتیجه‌ بهتر و یا نتیجه‌ یکسان اما با ریسک کمتر بدست آورید،

احتمالاً انتخاب خوبی کرده‌اید اما تا در عمل نتایج را نبینید نمیتوانید مطمئن شوید شما در ابتدا باید بدانید که چرا از مشاور فعلی خود راضی نیستید نقاط ضعف مشاور فعلی شما چیست در چه زمینه هایی اشتباه صورت گرفته و علت اشتباهات صورت گرفته چیست دلایل مشاور شما برای عدم نتیجه گیری چه بوده است و بعد به دنبال مشاور جدید باشید. در چنین شرایطی میباشد که شما میتوانید انتخابی درست و به دور از هر گونه تعصب و جهت گیری داشته باشد و از نظر مشاور جدید را با خیال راحت بهره مند شوید.

شرکت حسابداری مالی کده افتخار این را دارد تا به صورت اختصاصی برای تمامی هموطنانمان که دغدغه سرمایه گذاری یا مدیران شرکت یا سازمان هایی که نسبت به آینده کسب و کار خود دغدغه دارند یا میخواهند در یک کسب و کار سرمایه گذاری کنند جلسات مشاوره های مالی و مالیاتی و حسابداری برگزار کندو سهم کوچکی در شروع کار آنها داشته باشد. خدمات مشاوره مالی و خدمات مشاوره مالیاتی و مشاوره حسابداری مالی کده دربرگیرنده ی تمامی فعالیت های لازم جهت دستیابی مدیران شرکتها به کلیه اطلاعات و مدارک مورد نیاز خود در تصمیم گیری های مهم شرکت می باشد .

شرکت حسابداری مالی کده با هدف ارائه خدمات مالی، حسابداری و مالیاتی و همچنین مشاوره در تمام زمینه های مالی و مالیاتی و حسابداری به کسب و کارها، شرکت ها، کارخانجات و اصناف سراسر کشور تأسیس گردید تا در رشد و اعتلای کشور عزیزمان سهمی هرچند کوچک داشته باشد. این شرکت با بکارگیری کارشناسان خبره در تمامی زمینه های مالی توانسته است کارگشای مشکلات حسابداری این مشاغل بوده و آنها را در جهت توسعه ی هرچه بیشتر کسب و کار های خود یاری دهد. امیدواریم با انتخاب بهترین و مجرب ترین شرکت حسابداری مالیاتی بتوانید ساختار بهینه ای را برای کسب و کار خود ایجاد نمایید و ما را در این راه هموراه در کنار خود ببینید.

بزرگترین سرمایه ما اعتماد شماست و همواره با کیفیت بالای خدماتی که به شما ارائه می دهیم سعی در دستیابی به این مهم میباشیم.

مشاوره مالیاتی

مشاوره مالیاتی به عنوان یکی از اصلی ترین خدماتی است که بسیاری از مدیران کسب و کار هایی که جزو پرداخت کنندگان مالیات قرار دارند، به آن احتیاج دارند.با توجه به نیازها و چالش های مدیران و صاحبان مشاغل به دلیل قوانین سخت و پیچیده، تعدد بخشنامه های مالیاتی و ابهام و تعارض در قوانین، تهیه یک گزارش مالی و ارائه آن جهت امور مالیاتی را امری بسیار سخت و تخصصی کرده است. این قوانین سخت و پیچیده علاوه بر اینکه باعث اتلاف وقت شرکت ها و صاحبان مشاغل می‌شود، بلکه درصورت عدم انجام تکالیف مالیاتی طبق چهارچوب های مورد نظر در آخر باعث پرداخت مالیات‌هایی به ‌مراتب هنگفت می‌شوند و خسارت‌های به نسبت غیر قابل جبرانی را برای شرکت‌ها و مجموعه ها به ارمغان می‌آورد.

دلایل ذکر شده موجب سردرگمی بسیاری از مودیان شده و آنها را در حل و رفع مشکلات مالیاتی بسیار درگیر و به چالش های فرسایشی کشیده است. انجام امور مالیاتی بدون دانش و عدم آگاهی از قوانین مالیات می تواند بسیاری از مدیران و مودیان را به دردسر اندازد. شما برای مشاوره مالیاتی باید از کارشناسان و اشخاصی که دارای تخصص در این کار هستند، کمک بگیرید، مالیات یک دنیای پیچیده با قوانین، مواد و تبصره های گوناگونی می باشد که باعث ایجاد نیاز به حضور یک مشاور مالیاتی در مجموعه شما می شود.

مشاور مالیاتئ یک فرد کارشناس ، تحصیل کرده و خبره در دو حوزه‌ وابسته به هم یعنی حوزه های مالی و مالیاتی است که علاوه بر مهارت در استانداردهای حسابداری و علم و درک در بخش حسابرسی ، دانش کافی در حقوق و قوانین ، بخصوص قانون مالیاتهای مستقیم ، ارزش افزوده و بخشنامه ها و دستورالعمل های اجرایی مربوط به آن ها را داشته باشد و در کارنامه خود تجربه کار عملی مناسبی نیز درمورد پرونده‌های مالیاتی موجود در سازمان امور مالیاتی درج کرده باشد.

دادرسی مالیاتی:

اشخاص حقوقی و افراد حقیقی در موعدهای مقرر ملزم به تسلیم اظهارنامه مالیاتی خود را به اداره امور مالیاتی هستند. این اظهارنامه‌ها بعد از بررسی و مطالعه توسط ممیزان اداره امور مالیاتی تائید یا رد می شود. اگر مورد تائید واقع شود، آن شخص طبق آنچه اقرار کرده است مالیات خود را پرداخت می کند. ولی اگر اظهارنامه توسط اداره امور مالیاتی تایید  نشود، ممیز اداره مالیات مبلغ بالاتری از مبلغ اظهارشده توسط مؤدی به‌ عنوان مالیات محاسبه می کند. اگر مؤدی مالیات تعیین‌ شده توسط ممیز اداره امور مالیاتی را قبول نداشته باشد، باید طی یک فرآیند قانونی، اعتراض خود را نسبت به رأی اداره امور مالیاتی اعلام و پیگیری های لازم را انجام می دهد. به این فرایند، دادرسی مالیاتی گفته می‌شود. اخذ مشاوره مالیاتی فرآیند این امر را تسهیل می نماید.

مشاوره مالی | مشاوره خدمات مالی | خدمات مشاوره مالی

با توجه به اینکه مسائل مالی یکی از حساس ترین و ممترین مبحث در یک شرکت می باشد هر مدیر عامل و حسابدار  جهت بهبود تصمیم گیری در فرایند مالی نیاز به یک مشاوره با تجربه دارد مشاوری که سرد و گرم چشیده مباحث مالی باشد و کلیه شرکت های تولیدی ، بازرگانی ، خدماتی و … را حسابداری کرده باشد و صدها با در شرکت ها مورد ممیزی قرار گرفته باشید. از این رو مشاوران مجرب مالی ایلیا حساب آماده ارائه خدمات مشاوره ای در کلیه زمینه های حسابداری با کمترین هزینه به مشتریان می باشند.

در این راستا، شرکت حسابداری و حسابرسی ایلیا حساب با توجه به تجربه چندین ساله خود در زمینه استقرار سیستم یکپارچه مالی و یکتا ، در شرکت هایی با ساختار های متفاوت و متنوع، خدمات مشاوره‌ای در زمینه طراحی سر فصل‌ها و اصلاح ساختارهای مالی و کدینگ، اظهارنامه ، حسابرسی ، مسایل ثبتی و … ارائه می نماید .

 

آیا به مشاوره مالی نیاز دارم؟

در شرکت خدمات مشاوره ایلیا حساب خیلی از مشتریان ما، دانش بالای مالی برای سرمایه گزاری را دارا می باشند. اما بیشتر آنها بر اساس تجربه ارزش مشاور مالی تخصصی را خوب می دانند، و بعضا برخی از آنها ترجیح می دهند زمان خود را در کارهای دیگر کسب و کارشان صرف کنند. یک مشاور مالی خوب به شما این امکان را می دهد تا از اشتباهات احتمالی جلوگیری کنید، فرصتها را بیابید، در زمانهای مختلف به جای استرس کمک می کند تا بر اساس برنامه پیش بروید، و ریسک در زمینه مالیات و دیگر زمینه ها را به صورت هوشمندانه مدیریت کنید که در نتیجه به دارایی های خود بیافزایید.

برخی دیگر از خدمات مشاوره مالی رایگان :

مشاوره در زمینه اصلاح حساب و ارائه هرچه بهتر دفاتر مالیاتی

ارائه مشاوره و تنظیم ساختار و نمودار سازمانی و شناسنامه شغل برای سازمان ها

مشاوره در خصوص ادغام یا انحلال یا خرید شرکت ها

مشاوره در خصوص نحوه تنظیم دفاتر قانونی بر اساس آیین نامه تحریر دفاتر جهت جلوگیری از رد دفاتر

ارائه مشاوره در تهیه و تنظیم آئین نامه های انضباطی و تعیین روابط کار بین کارفرما و کارگر

مشاوره مالی یعنی چه؟

به دریافت برنامه برای صرفه جویی در هزینه برای آینده تداوم شرکت و سرمایه گذاری اصولی برای پیشرفت سازمان میگویند.

امروزه اغلب مدیرعامل ها با توجه به داشتن تخصص در حوزه فعالیت شرکت کمتر به مباحث مالی اشراف دارند از این رو مشورت با یک کارشناس سطح اول جهت انتقال اطلاعات مالی و تشریح شرایط مالی و حسابداری شرکت ضروری بنظر می رسد .

چند مورد از وظایف کارشناس مشاوره:

  1. ارائه رویه مناسب مالی جهت جلوگیری از جرائم مالیاتی
  2. انتقال اطلاعات مالی و تشریح شرایط مالی و حسابداری برای مدیران مجموعه جهت تصمیم گیری بهتر
  3. مشاوره در سرمایه گذاری قابل برگشت
  4. مشاوره جهت حذف هزینه های غیر ضروری
  5. ارائه گزارشات حسابداری در بازه زمانی مشخص
  6. مشاوره در امور بازار مالی حوزه فعالیت شرکت